Po kliknutí na fotku se dozvíš víc …
Jana Knížková
Hudební pedagožka
Karolína Filipi
Copywriterka, lektorka
Anna Fink
Webdesignérka, grafička, video-tvůrkyně
Lucie Schwarz
Empowerment koučka, virtuální asistentka
Je hlasová koučka, herečka, zpěvačka.
Spravuje prostor pro komunitu, umění a seberozvoj s názvem Stodola Drozdov a je uměleckou vedoucí Loco: Motion Company (nezávislý umělecký spolek, zabývající se výzkumným fyzickým divadlem).
Vystupovala všude po světě od Mexika přes Braziílii až po aktuální Shakespearovské Slavnosti v Praze. Má za sebou více jak 20 let umělecké praxe. Tu vždy provázela praxe pedagogická.
Vyučuje kromě tance a herectví také práci s hlasem, ať již jako trénink kvalitní mluvy a přednesu či pro veřejnou prezentaci, tak jako nástroj zpěvu, který učí jak úplně začínající, tak velmi
pokročilé, kteří hledají cesty k improvizaci a k autentickému sebevyjádření. Vytvořila již 4 Kongresy Svobodného hlasu, jejími živými a online kurzy a prošlo nepočítaně lidí, neb skutečně pracovala se všemi věkovými a sociálními skupinami, s handicapovanými osobami, maminkami
a jejich miminky, s dětmi, dospívajícími, s dospělými i seniory. Za léta výuky vytvořila vlastní unikátní metodiku, ve které pracuje s celým tělem, ale i s mentálním nastavením.
Vystudoval katedru činoherního divadla na DAMU.Poté dostal nabídku na angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde byl do roku 2010, a od té doby je na
volné noze. Působí v divadelním spolku Kašpar. Kromě herectví ho zajímá i divadelní režie, v Činoherním studiu režíroval Utrpení mladého Werthera.
V divadle ztvárnil více jak třicet divadelních rolí, vidět jsme ho mohli například jako neurotického a agresivního
mafiána Marca ve Famiglii, či ve vydařené roli filozofujícího podplukovníka ve hře Tři sestry.
V oblasti filmu nejprve spolupracoval se studenty FAMU, poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. V televizi moderoval Ceny Alfréda Radoka, a podílí se i na tvorbě pro děti Studio kamarád, hraje v
televizních seriálech.
Vyučuje herectví na katedře činoherního divadla na DAMU. Ve volném čase rád jezdí na kole, čte a poslouchá
klasickou hudbu.
Je absolventkou pražské DAMU, ještě v době studií hostovala v Národním divadle a v Činoherním klubu, krátce
byla v angažmá v Divadle Na zábradlí, od roku 1979 je členkou hereckého souboru Divadla Pod Palmovkou.
Již v roce 1970 dostala první filmovou roli ve filmu Už zase skáču přes kaluže, pravidelněji se začala objevovat od
poloviny 70.let. Zatímco její filmografie je poměrně nečetná (navíc vesměs ve vedlejších rolích), více příležitostí jí dala televize.
Diskutabilní popularity dosáhla účastí v politicky angažovaném seriálu Muž na radnici (1976), počátkem 80. let se ale zapsala do srdcí malých diváků moderováním dětských pořadů. Jedinou velkou příležitost ve filmu dostala hlavní rolí Zdislavy z Lemberka v historickém dramatu V erbu lvice (1995); tento typ filmu s vlasteneckou tématikou byl nepochybně záslužným uměleckým počinem, svou cestu k divákům si však neprosadil.
V 90. letech se výrazněji prosadila v rodinném seriálu Ranč U zelené sedmy (1998).
Věnuje se dabingu a rétorice.
Pořádá také kurzy rétoriky a mentoringu.
Petra je divadelní a televizní herečka. Žije v Klatovech, jejím druhým domovem je Švédsko. Tam studovala a působila v divadlech ve Stockholmu, Jönköpingu či Tranås.
Díky své mimořádné jazykové vybavenosti – hovoří švédsky, anglicky, rusky i německy, účinkovala v několika zahraničních filmových a televizních projektech.
Čeští diváci ji mohou znát ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Ochránce nebo Pustina.
Petra se dlouhodobě věnuje divadlu. Studovala jej v různých podobách, má blízko k fyzickému divadlu, zejména ke komedii dell’arte. Je herečkou, ale i scenáristkou a režisérkou. Ve svých inscenacích ráda spojuje činohru s pohybovým divadlem.
Několik let se věnovala muzikálu a také tvorbě pro děti. Spolu s Henrietou Hornáčkovou vytvořily v letech 2016-2018 řadu dětských interaktivních představení Divadelní ABCeda pro Městská divadla pražská. V roce 2021 vydala Petra Johansson knihu pro děti Emma a trollí sen.
V neposlední řadě je také teatroložkou a pedagožkou. Působí na FAMO, FAMU, Prague Film School i jako lektorka komunikačních dovedností.
Webové stránky: www.petrajohansson.cz
Jsem laskavá rebelská koučka. Žongluji se strachem a výzvou. Vím, že deprese nebo vyhoření nejsou známkou slabosti, ale cenný kompas. A taky věřím, že v místě největšího strachu se skrývá náš největší potenciál.
Pomáhám ženám najít svůj hlas a sílu v transformačních programech Vstup do své síly a Vítej, Změno! Probouzím nadšení, odvahu, vedu ke svobodě a autenticitě v mastermindech jako Female Gentle Leaders, ale předávám také podnikatelské strategie. Kombinuji koučovací metodu Život jako hra s terapeutickými přístupy Vnitřní svoboda a Síla prostředí a vyvinula jsem i vlastní vizualizační dobrodružnou techniku.
Mojí srdeční záležitostí je ale vyprávění příběhů.
Ve stejnojmenném podcastu už přes dva roky hostím odvážné a inspirativní podnikatele, kteří mají co říci.
Webové stránky: Jana Jánová – rebelská koučka
Podcast: Srdeční záležitosti
Pochází z Valašského Meziříčí, vystudoval keramickou školu v Bechyni a poté herectví na Katedře loutkového divadla pražské DAMU. Po škole nastoupil do angažmá v brněnském HaDivadle, od roku 1996 byl členem Činoherního Studia v Ústí nad Labem (kde si zahrál mimo jiné Arpagona v Moliérově Lakomci, Aigistha v Sofoklově Elektře). Po krátkém působení v Divadle Rokoko se stal stálým spolupracovníkem pražského Komorního divadla v Divadle Komedie, pravidelně účinkoval také v divadle Minor.
Podílel se na řadě nezávislých divadelních projektů. Kromě divadla se intenzivně věnuje interiérové a dekorativní keramice.
Členem uměleckého souboru MDK je od září 2013, také hraje v X1O a na Pražských Shakespearovských slavnostech.
Lenka Krobotová se narodila 10. března 1977 v Plzni, do rodiny slavného divadelního režiséra a herce Miroslava Krobota. Zprvu se věnovala lidovému a scénickému tanci, aby se nakonec stejně nechala zlákat prkny, co znamenají svět. První role ztvárnila v divadle Kašpar, kde pouze zaskakovala. Po úspěšném absolvování DAMU se stala členkou Dejvického divadla v Praze, kde několikrát spolupracovala se svým otcem.
Od roku 2000 zde ztvárnila spoustu nezapomenutelných rolí, jako byla Grušenka v Bratrech Karamazových, Stella ze hry Tramvaj do stanice Touha nebo Aglája v Idiotovi.
Hostovala i v divadle na Vinohradech, Činoherním klubu nebo v divadle ABC. Ve filmu se objevila už v roce 1993, coby členka tanečního souboru Impuls tančila v muzikálu ŠAKALÍ LÉTA Jana Hřebejka.
Mihla se v ÚTĚKU DO BUDÍNA, v černé komedii JEDNA RUKA NETLESKÁ nebo v pohádce KRÁLOVNA SE SLONÍMA NOHAMA. První větší roli ji nabídl až režisér Julius Ševčík v česko-finském dramatu RESTART. Hned třikrát si vystřihla roli zdravotní sestřičky, a to v seriálech DOBRÁ ČTVRŤ a HRABĚNKY i ve filmu BRAINSTORM. V originálním snímku Petra Zelenky KARAMAZOVI, inspirovaném jeho divadelní hrou z Dejvického divadla, nesměla chybět.
Ztvárnila zde lehkovážnou Grušenku, kterou ztvárňovala již na jevišti.
Lenka vytvořila i několik zajímavých rolí v rozhlase, jako byla například Maryša ve stejnojmenné inscenaci.
Má dva bratry, kteří mají také sklony k herectví. Nedávno se stala i matkou a svůj
stav tehdy komentovala: ,, Ty teploty jsou strašné, přesto se ale snažím léto užít, jak jen to jde. Dítě se má narodit každým dnem. Nevím, jestli to bude kluk nebo holka. A ani to nechci vědět. Cítím se přesto dobře, že když jsem teď v jiném stavu ráda se dojímám.“
Lenka Krobotová dnes patří k nejúspěšnějším hercům svojí generace a jistě se od ní máme ještě na co čekat.
Ingrid je lektorka copywritingu a marketingová mentorka pro online podnikatelky: „Jsem živým příkladem toho, že všechno je možné“.
Před pár lety jsem se rozhodla opustit svou dlouholetou kariéru ve vědě, která pro mě tehdy byla vším. Měla jsem doktorát z biofyziky a prestižní spolupráce s vědeckými týmy z celého světa – a s narozením dětí jsem si uvědomila, že sice žiju svůj pracovní sen, ale nejsem šťastná. A tak jsem se přistěhovala zpátky ze zahraničí a úplně od nuly jsem začala podnikat.
Od psaní textů pro technické firmy jsem se díky spolupráci s agenturami a velkými značkami dostala k marketingovým textům, webovému copywritingu, sociálním sítím a prodejním kampaním. Dnes jako lektorka copywritingu a marketingu učím ženy, jak si správně nastavit strategii pro prodej online produktů a podpořit ji texty, které osloví všechny typy zákazníků.
Díky svým komunitám na sítích, kurzům i dalším programům inspiruji ostatní k tomu, aby našli odvahu a nebáli se dělat v životě velké změny. Aby se pustili do podnikání, které je láká, i když mají malé děti, jsou introverti nebo mají z podnikání i sociálních sítí strach.
Když má člověk odvahu, motivaci a jde do toho naplno a celým srdcem, TAK TO JDE!
Ingrid často dělá živá vysílání, a také vystupuje na networkingových setkáních a konferencích.
Webové stránky: Ingrid Dach: Naučím vás prodávat online produkty
Herečka, loutkoherečka, dabérka, pedagog hlasových disciplín a hlasová poradkyně
vystudovala DAMU, poté hrála v divadle DRAK v Hradci Králové.
Podstatnou část života strávila před mikrofonem – věnuje se dabingu, a to jako herečka i jako tvůrce dialogů a režisérka.
Spolu s Erikou Čapkovou přeložily knihu Jurije A. Vasiljeva Jevištní řeč, Trénink a tvorba. Je určená každému, kdo se zajímá o hlasový a mluvní projev ve spojení s pohybem.
David Matásek se narodil v roce 1963 v Praze. Vystudoval pražskou konzervatoř. V letech 1984-1991 byl na volné noze. V té době se objevil ve Studiu Bouře jako Cassio v Othellovi. Od roku 1991 byl členem činohry Národního divadla, kde hrál např. ve hře Racinova Britannica (Nero). V roce 1995 nastoupil do Divadla Komedie, kde vystupoval mj. jako Petruccio ve Zkrocení zlé ženy. Roku 2002 se vrátil zpět do činohry Národního divadla.
Na televizní obrazovce ho proslavila především role Kendyho ve filmech Dušana Kleina Jak svět přichází o básníky (1982), Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Jak básníkům chutná život (1987), Konec básníků v Čechách (1993) a v roce 2003 přišel do kin poslední film ze série filmů o básnících s názvem Jak básníci neztraceji naději. Z dalších filmů můžeme jmenovat např. Čekání na Patrika (1988) nebo Jedna ruka netleská (2003).