TANEC
pro DOSPĚLÉ

5.měsíců únor 2023 - červen 2023
Tanec je nejzdravější forma pohybu.

REFERENCE

Proč se chtít věnovat tanci a jak to ovlivní tvé zdraví?

Tanec je nejzdravější forma pohybu, kterou znám, posiluje celé tělo přirozeným a komplexním způsobem.

 

Rozradostňuje duši, je kvalitní prevencí proti (NEJEN) mentálním chorobám ve stáří (vědecky je dokázáno, že to je nejlepší prevence např.alzheimera), je to jedinečný léčebný prostředek při poruchách nálad, depresivních náladách etc.

Udržuje vaše tělo pružné, aktivní, připravené. Podporuje kloubní aparát, posiluje svalstvo rovnoměrným způsobem, prostě celého člověka vzpruží a zpružní. 🙂

Co je obsahem? Co učím?

Tanec pro všechny

Tanec, který učím a se kterým si hrajeme na mých lekcích je vhodný pro všechny věkové i pokročilostní kategorie, je dobrý pro úplné začátečníky, protože se naučíme pracovat s návratem tělo do osy (a nejen naše záda se zaradují a odfrknou si)

Balanc

Naučíme pracovat s balnacem (rovnovážná cvičení podporují i hluboké vnitřní svalové skupiny!)

Těžiště

Naučíme pracovat s těžištěm (fyzika v praxi přinese třeba skoky s nečekanou lehkostí…)

Přirozený pohyb

Naučíme pracovat i s rozšířením vlastního pohybového slovníku, s pohybovou kreativitou, proudem pohybu a znovu opakuji s kvalitním posílením a pochopením (!) vlastního pohyb.aparátu

Jak vedu lekce a pro koho jsou vhodné?

Nejsem maniakální cvičitelský magor, mám pochopení pro různé disbalanci v těle, potřebu si odpočinout, každý se naučí pracovat se svým vlastním tělem, nejde o bezduché opakování figur, které vám někdo rychle předvádí, nenacvičujeme variace ani synchronní choreografie, nejsme parta nadupaných baletek, ale prozkoumáme a objevíme spolu nečekané pohybové možnosti právě toho těla, se kterým přijdete.

To vše s laskavostí, s humorem, s nadhledem a s moudrým vnímáním sebe samých.

Kdy to probíhá?

Jednou za 14 dní!

Sudé čtvrtky od 18:00 – 19:00 
(předtím probíhají tance pro děti 16:45 – 17:45>>)

5.MĚSÍCŮ ÚNOR 2023 – ČERVEN 2023

1. Tance pro dospělé jsou ve čtvrtek 9.2. 2023 od 18:00

Kde budeme spolu tančit?

STODOLA DROZDOV
DROZDOV 158, 26761 Drozdov

Kdo tě tancem provede?

Jmenuji se Kateřina Eva Lanči.

Tančím od 5 let, mám za sebou klasickou Zušku, tam mě zajímaly krom baletu hlavně lidové tancemodernazvedačky, pak jsem studovala obor Taneční divadlo na konzervatoři Duncan Centre, tam se mě dotkly především Duncan, Graham a Limon technika stejně jako nově objevené taneční improvizace.

Dále jsem pracovala s taneční terapií při praxích s tělesně i mentálně postiženými během studií Evangelické akademie, oboru spec.pedagogiky. Na vysoké škole jsem založila soubor Loco:Motion Company a věnovala se (s přestávkami pro různé životní zlomy typu děti, rozvod, stavba domu…) výzkumu lidských pohybových dovedností, kontaktním improvizacím, zvedačkám, práci se současnými tanečními technikami.

Yellow Star Statement Landscape Inspirational Meme
307193246 1476195712847717 3366294385573799720 n

Také jsem si pár let dopřávala kurzíky flamencové, orientální ba i afrického tance, jakož i hip-hopu a víceméně čehokoliv, co jen trochu tancem vonělo.

Vytvořila jsem vlastní metodiku, kterou už roky učím děti i dospělé, nejen v čechách, ale i třeba v Mexiku, Itálii, Německu a jinde jsem měla tu čest a byla zvána coby lektorka.

Mé poslední taneční představení se jmenovalo Satori Ženy Kostry. Chystám mu slavnostní derniéru na konci listopadu ve Stodole Drozdov, zavčasu vás pozvu. Mé práce najdete na youtube: Loco:Motion Company.

KOLIK TO STOJÍ?

CENA PROGRAMU JE : 

3 500,-Kč 

 POJĎME SPOLU TANČIT. 💃

Nejčastější dotazy: